Takže toto je nás najväčší problém. Potraty.

Autor: Timea Keresztenyiova | 23.9.2019 o 10:14 | (upravené 23.9.2019 o 13:39) Karma článku: 10,05 | Prečítané:  9608x

Nie hnus, čo sa valí z mobilov, nie žumpa, v ktorej sa brodíme a len vďaka pár statočným sa držíme nad hladinou, ale toto. No a čo, že majú potraty z roka na rok klesajúcu tendenciu, ešte stále by to mohlo byť menej.

A tak si pekne vykračovali vedľa seba fašisti s transparentmi, aj s ovečkami, ktoré húfne nabrífovali v kostoloch, kde najlepšie vedia, čo je ťažký hriech.

Keď to vidím, som tak pobúrená a znechutená, že mi je až na vracanie. Čítam si rozhovor s organizátorom pochodu, ktorý vraví že nie nie, ani znásilnená žena nemá čo ísť na potrat. Nie nie, ani tá, ktorá čaká postihnuté dieťa. Vlastne sa to všetkým zaangažovaným mužom strašne dobre posudzuje a rozhoduje, čo žena má a nemá, je to taká milá zakorenená tradícia. Idú sa zadrhnúť rečami o bezbrannosti, uveličene dumajú nad zmyslom života a tlačia brožúrky kde sú dobré rady, ako sa máme zachovať, lebo brožúrka, to je ono, tam nájdete odpovede, keď nosíte v bruchu plod niečoho strašného, alebo bolestivo zvažujete, že dieťa predsa nestačí vynosiť, ale aj milovať a vychovať.

Je mi z vás na vracanie, lebo ma paralyzuje to vaše rozdrapené ego, ktoré si berie moje právo rozhodnúť o tak intímnej veci, do ktorej nemáte čo hovoriť a nikdy ho nebudete mať, diškurujte si o tom so svojimi ženami a partnerkami, s nimi si to preberte či ôsmy týždeň alebo dvanásty alebo žiadny, im prikazujte a zakazujte. Robte si čo chcete, doma vo svojich spálňach, však si aj robíte, pravda, koľkí z vás dnes v parlamente alebo kostole agitujú za život, cnostní slušňáci a pritom žijú dekadentne a skazene, chrapúni falošní.

Vďaka svojej práci stretávam ženy, ktoré majú postihnuté detičky, nikto im nepomôže, nikto na svete, ak, tak len dobrí ľudia. Živoria, prežívajú deň za dňom, nemôžu si dovoliť zaplatiť rehabilitácie, bezbariérovú úpravu bytu, drevo na zimu, zatekajúcu strechu, oteplovačky, nič, nič. Štát??? Nesrandujte, v pôrodnici dostanete takéto dieťatko do ruky a dovidenia, držte sa. A viete čo spravia ich muži, keď sa im takéto dieťa narodí? Opustia ich. Až na niekoľko vzácnych svetlých výnimiek.

Idú si založiť nové zdravé rodiny, lebo toto je ťažké, hmmm, takto si ten život nepredstavovali. Vďaka svojej práci som stretla aj ženy, ktoré prežili znásilnenie. Sú poznačené na celý život. Kde vôbec beriete odvahu sa k nim vyjadrovať? Hanbila by som sa do bezvedomia.

Vyrazíte do ulíc, bok po boku s fanúšikmi ideológie, ktorá zabila milióny bezbranných. Šírite tmárstvo a extrémizmus, zamorujete už aj tak zamorený vzduch, toto nie je láska, toto je len strašná opovážlivosť a úskočný manéver, ktorý odvádza pozornosť.

Živých riešte. Tých narodených. V akom svete žijeme, kto nám vládne, čo viete urobiť, aby to bolo lepšie, čo zmeniť, koľko svojej energie, času, skúseností tomu chcete venovať, to je skutočné vlastenectvo.

Potraty si rozhodne každá z nás sama.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?